Focihirek

Itt mindent megtalálsz ami foci!!

Itt az UEFA Bajnokok Ligájával kapcsolatos híreket találod!

Sorsszerű volt a Barcelona kiesése?

A spanyol bajnoksággal és a Bajnokok Ligájával a Barcelona egy héten belül a második fontos sorozatot bukta el, ráadásul címvédőként. A vereségek persze benne vannak a játékban, de az, hogy ilyen hirtelen három kulcsfontosságú meccsen hasalt el a katalán csapat, mégiscsak jelez valamit.

Josep Guardiola csapata a múlt héten 1-0-s vereséget szenvedett a Stamford Bridge-en a BL-elődöntő első meccsén, ami után még minden Barca-drukker legyintett, hogy ez a hátrány simán behozható. Egyedül a csapat trénere mondta azt, hogy a párharc esélyese most már a Chelsea, és ha ez csak a szokásos kötelező udvariaskodás is volt, végül igaza lett.

A katalánok ráadásul közben elbukták a La Liga bajnoki hajrájának legfontosabb meccsét, a Real Madrid elleni El Clásicót a Camp Nouban, amivel nagy valószínűséggel a bajnoki címvédés is elúszott. Csak a matematikai esély maradt, amit mi, magyarok annyira jól ismerünk az Európa-bajnoki és világbajnoki-selejtezők kapcsán. Épp ezért tudjuk is, mennyit ér.

Aztán ugyancsak hazai pályán a Chelsea elleni, keddi BL-visszavágón sem tudták kiharcolni még a győzelmet sem, nemhogy a továbbjutást. Három kulcsfontosságú meccset elbukott a Barca, amire lehet mondani azt is, hogy gödörbe került a katalán csapat, és azt is, hogy sorsszerű. Ugyanis senki sem fogadott volna nagyobb összegben arra, hogy a Chelsea 10 emberrel két gólt szerez a Camp Nouban, és hogy Lionel Messi tizenegyest hibázik.

Az argentin támadó pedig remek idényen van túl, rekordot rekord után dönt meg, az elmúlt héten mégis képességeihez képest maga alatt játszott, és szerencséje se volt. "Annyi mindent köszönhetünk ennek a gyereknek - fogalmazott Guardiola a meccs után. - Most minden eddiginél jobban szeretném neki megköszönni, amit eddig értünk tett. A csodálatom nem ismer határokat, mindannyiunk számára példa. Most lesz pár rossz órája, de ilyen az élet. Néha nevetünk, néha pedig minden szomorú lesz. Ez az év nem a miénk volt, nem mi megyünk Münchenbe, de jövőre visszatérünk!"

A Chelsea ugyanakkor nagyon fegyelmezetten tartotta magát a defenzív taktikához, ami egyáltalán nem arra irányult, hogy tönkretegye az ellenfél játékát. Úgy látszik, használt valamit José Mourinho meccs előtti SMS-e is az angol csapat játékosainak. A Real Madrid trénere azt üzente nekik, hogy ha ő és csapata képes volt megcsinálni, akkor a Chelsea is meg tudja, és találkoznak Münchenben.

A londoniak élére ideiglenesen kinevezett Roberto Di Matteo a jelek szerint tehetséges fiatal edző, de ez a taktika nem csak az ő ötlete volt, a Chelsea-nek nem volt más választása. Egyedül John Terry akciója Alexis Sánchezzel szemben merítette ki a sportszerűtlenség fogalmát, és a meccs után maga is úgy fogalmazott, hogy jogos volt a kiállítása, és úgy érzi, cserbenhagyta a csapatát. Ami a teljesen felesleges és alattomos szabálytalanság tükrében igaz is.

A meccs másik legcsúnyább jelenete Gerard Piqué ledózerolása volt, amit saját kapusa, Víctor Valdés követett el vele és Didier Drogbával szemben. Azt rögtön lehetett látni, hogy nem szokványos ütközésről van szó, a védő tehetetlenül esett a földre és nem mozdult. Azonnal orvosok rohantak a pályára, talpra állították, de kilenc perc után le kellett hozni, agyrázkódással kórházba szállították.

Helyére Daniel Alves állt, akinek viszont most nem lehetett annyit elöl kalandoznia, mint általában, és láthatóan nem is annyira érezte jól magát ebben a szerepben. Drogba egyébként remekül látta el a feladatát (a védelemben is!), és most nem arról szólt a meccs, mint a Stamford Bridge-en, azaz hogy 90 percből vajon hányat tölt majd a földön. Megtartotta a labdákat, próbált támadni, veszélyes volt a kapu előtt, és a lehetőségekhez képest sokat próbálkozott. És sorsszerű volt a meccs egyik utolsó mozzanata is.

A folyamatosan támadó Barcelona 11 emberrel rohamozott a 10 emberrel, foggal-körömmel küzdő Chelsea ellen, egyetlen gólra volt szüksége a továbbjutáshoz, ami a levegőben is volt, és akkor a 92. percben Ashley Cole egy felszabadítással kiugrasztotta a félpályánál álldogáló Fernando Torrest, akire senki sem figyelt már. És a spanyol csatár, aki a gólképtelensége miatt az utóbbi évben annyi kritikát kapott, berúgta a mindent eldöntő találatot. Hogy ez mekkora meglepetés volt, arra jó példa, hogy a The Sun szerdán nem azzal a címlappal jelent meg, hogy nyert a Chelsea, hanem hogy Torres betalált.

Cesc Fabregas volt talán a legcsalódottabb, a meccs után letörten nyilatkozott. "Ha már egyszer veszítünk, akkor veszítsünk így. Mi a saját játékunkat játszottuk - mondta a meccs után a sajtónak. - Sok lehetőséget kialakítottunk, megérdemeltük volna a továbbjutást. De néha a foci igazságtalan. Most a Chelsea ment tovább, a többit meglátjuk." Ő már csak tudja, hiszen éppen az elmaradt sikerek miatt igazolt az Arsenaltól a Barcelonába.

Igazából mindegy is, hogy a Barcelona azért bukta-e el a bajnokságot és a BL-t, mert gödörben van, vagy azért, mert az ellenfelek megtanultak játszani ellene. A keddi Bajnokok Ligája-összecsapáson viszont annyi minden szokatlan és váratlan dolog történt egyszerre, hogy ráillik a jelző: sorsszerű volt.

(Az viszont már nem feltétlenül sorsszerű, hogy Di Matteo a döntőben nem számíthat eltiltás miatt három kulcsjátékosára, John Terryre, Braniszlav Ivanovicsra, Ramiresre és Raul Meirelesre sem...)

Büntetőkkel BL-döntős a Bayern!

A Bayern München büntetőpárbajban legyőzte a Real Madridot, és Bajnokok Ligája-döntőt játszik a Chelsea-vel május 19-én. A királyiak hiába vezettek már a 14. percben 2-0-ra Ronaldo duplájával, Robben tizenegyese miatt hosszabbítás, majd "orosz rulett" következett. Ronaldo, Kaká és Ramos hibázott, kiesés lett a vége. Kassai Viktor remekül bíráskodott. A Bayern otthon nyerheti meg a kupát.

REAL MADRID-BAYERN MÜNCHEN 2-1 (össz.: 3-3 - 11-esekkel: 1-3)

REAL MADRID: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Khedira, X. Alonso - Di María (Kaká, 75.), Özil (Granero, 111.), Ronaldo - Benzema (Higuaín, 105.)

BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger, L. Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry (Müller, 95.) - Gomez.

Gólszerző: Ronaldo (6. - 11-esből, 14.), ill. Robben (27. - 11-esből)

Kassai vezeti a Real–Bayern BL-elődöntőt

Kassai Viktor vezeti a szerdai Real Madrid–Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóját, közölte hivatalos honlapján az UEFA, a keddi Barcelona–Chelsea-n a török Cüneyt Cakir működik majd közre.

000 DV968974

Kassai segítői Ring György és Erős Gábor lesznek. Alapvonali bíróként Vad István és Bognár Tamás segíti majd a munkáját, a negyedik számú játékvezető Fábián Mihály lesz a Santiago Bernabéuban.

A 36 éves Kassai 2003 óta FIFA-játékvezető, bíráskodott 2008-as olimpiai döntőben, a 2010-es világbajnokságon négy meccset kapott, ő vezette a 2011-es BL-döntőt, a nyári Eb-n is lesznek feladatai. Idén tavasszal nincs élete formájában, játékvezetői működését többször is kritika érte.

A Bayern-Real elődöntő első, múlt keddi, müncheni mérkőzésén a hazaiak 2-1-re nyertek.

Chelsea-hőstett, kapaszkodhat a Barca!

A Real Madrid után a Barcelona is hátrányból várja a BL-elődöntő jövő heti, hazai visszavágóját, miután 1-0-ra kikapott szerda este a Chelsea-től a Stamford Bridge-en. Didier Drogba az első félidő lefújása előtti pillanatokban vette be Victor Valdés kapuját Ramires passzából, s ez a villanás elég volt a sikerhez. Amilyen szervezett volt hátul a Chelsea, olyan határozatlan a kapu előtt a Barca, amelynek semmi sem jött össze, pedig 24-szer is kísérletezett. A 93. percben kétszer is egyenlíthettek volna a katalánok.

Guardiola: A Chelsea az esélyes

Pep Guardiola úgy véli, szerda esti 1-0-s győzelme után immár a Chelsea a Bajnokok Ligája-elődöntő favoritja, de képesnek tartja csapatát arra, hogy a Nou Campban megfordítsa a párharcot. Roberto Di Matteo szerint 50-50 százalék esélye van mindkét együttesnek a döntőbe jutásra, és - mondani sem kell - nagyon kemény visszavágóra számít Barcelonában.

A Barcelona hiába alakított ki tucatnyi helyzetet a Stamford Bridge-ben, a hálóba csak Didier Drogba talált be, így hátrányból várja a jövő keddi visszavágót.

A fogadóirodák továbbra is a katalánok továbbjutását valószínűsítik, de a Barca mestere egészen más véleményen van.

„Most a Chelsea a favorit, de kilencven perc még hátravan, és mindent megpróbálunk, hogy továbbmenjünk. Az a célunk, hogy huszonnégy helyzetet dolgozzunk ki, mint ma, és szerezni egy gólt. Kockázatot kell vállalnunk, de a játékosaimnak is mondtam: ha ennyi lehetőségünk volt Londonban, akkor a Nou Campban is ez lesz a helyzet” – nyilatkozta Pep Guardiola.

„Azt várom, hogy tíz Chelsea-játékos tömörül majd a saját kapuja előtt, de nem nekem kell megmondanom, hogy játsszanak. Nem kis kihívás lesz, de ha azt akarjuk, hogy nagycsapatként tartsanak számon minket, győznünk kell.”

Roberto Di Matteo nem lepődött meg azon, hogy csapatánál alig volt a labda, de az eredménnyel mindenképp elégedett.

„Amikor a Barcelonával játszol, tisztában vagy vele, hogy rengeteget kell védekezned. A minimálisra kell csökkenteni a helyzeteik számát, amikor pedig esély kínálkozik előttünk, élni kell vele. Változatlanul 50-50 százalékot mondok a továbbjutásra. Nagyon nehéz lesz a visszavágó, de a játékosaim ma megmutatták, milyen minőséget képviselnek” – fogalmazott a Chelsea menedzsere.

Petr Cech letörölhetetlen mosollyal az arcán nyilatkozott a lefújást követően, és fél szemmel már a barcelonai találkozóra figyelt.

„Büszkék lehetünk arra, amit véghezvittünk. Mindenki száz százalékot adott ki magából, nem vagyunk hozzászokva, hogy kilencven percig labda nélkül játsszunk. Ilyenkor nagyon nehéz megőrizni a koncentrációt” – mondta a londoniak hálóőre.

„A játék minden területén briliánsak voltunk, és kis szerencsére is szükségünk volt, de az is kell a labdarúgásban. A Barcelona kivételes csapat, az 1-0-ra még azt is nehéz rámondani ellene, hogy előny lenne. Nagyon meg fognak minket szorongatni kedden.”

A Barcelonát ezúttal Andrés Iniesta sem tudta átzökkenteni a holtponton, de nagyon bízik a katalán közönség erejében.

„Tudtuk, hogy a Chelsea nagyon jól használja ki a helyzeteit, mi viszont egyiket sem fejeztük be góllal. A visszavágón azonban javíthatunk, és valami hasonlót várunk az ellenféltől: nagyon sok chelsea-s lesz hátul. Remekül védekeznek, de a hazai pálya mindig hatalmas pluszt jelent nekünk.”

Előtte azonban még mindkét csapatnak kőkemény meccsen kell állnia a sarat: a Barcelona a Real Madridot fogadja, míg a Chelsea az Arsenalhoz látogat szombaton.

Terrynek két bordája is eltört

Az orvosi vizsgálatok kimutatták, John Terrynek két bordája is eltört, de a Chelsea csapatkapitánya egyetlen meccset sem szeretne kihagyni. Pláne azt követően nem, hogy az FA-kupa után a Bajnokok Ligájában is a négy közé kerültek a Kékek.

John Terry még múlt héten a Benfica otthonában szedte össze a sérülést, és bár az Aston Villa elleni bajnokit végigjátszotta, a Sasok elleni visszavágón egy óra elteltével cserét kért.

„Nem tudtam lélegezni, és a derekam összement. Nagyon nehezen bírtam az első félidőben” – nyilatkozta a csapatkapitány, de nem adja fel.

A védelem oszlopa világossá tette, nem hagyja cserben csapatát, és reméli, hogy nem kell meccseket kihagynia az idény legfontosabb időszakában.

„Nincs mit tenni a sérüléssel. Egyszerűen csak várni kell, míg meggyógyul, de úgy érzem, ettől még pályára tudok lépni.”

JT-re hatalmas szükségük lesz a londoniaknak, hiszen 26 nap alatt nyolc mérkőzést is megvívnak, köztük az FA-kupa és a Bajnokok Ligája elődöntőjét.

A nemzetközi porondon a Barcelona vár rájuk, de a bekk egyáltalán nem tart attól, hogy egyoldalú lenne a párharc.

„Kiváló eredmény, hogy kilenc év alatt hatodszor játszunk elődöntőt, de a végsőkig harcban akarunk maradni. Világos, hogy kemény dió lesz a Barcelona, de jól futballozunk. Nem hiszem, hogy ebben a pillanatban bárki örömmel csapna össze velünk, mert nagyon jó csapatot alkotunk, kiváltképp ebben a sorozatban.”

A Chelsea megúszta, és megy a Barca ellen

Újabb alacsony színvonalú, de izgalmas meccsen ment tovább a Chelsea a BL-elődöntőbe szerdán, amikor a lisszaboni 1-0-ja után Londonban is legyőzte a Benficát, 2-1-re. Nyert a Real Madrid is, de az 5-2-ben csak az APOEL két gólja váratlan.

A Chelsea a 20. percben büntetőből vezetett, Javi Garcia lökte fel Ashley Cole-t, a tizenegyest Frank Lampard lőtte be.

A portugálok baját tetézte, hogy nem szép belecsúszás után az első sárgáját - jogosan . reklamálásért kapó Maxi Pereirát újabb sárgával kiállította a bíró. A Benficának 10 embere és 50 perce volt arra, hogy fordítson, és továbbjusson.

Az angolok nem hittek benne, hátul és a középpályán kvázi leálltak, a vendégek irányítottak. Torreséknek ennek ellenére akadt helyzetük, a sok támadás remek kontralehetőséget biztosított nekik. Kalou keresztbe gurítása után Ramires a gólvonalon nem találta el a labdát, a spanyol szép csel utáni helyezése meg centikkel mellé ment.

A Benfica Cardozo-lövéssel és cseréje, Djaló fejeseivel veszélyeztetett, többször gólt szerezhetett volna, de Cech mindig védett. Egészen a 85. percig, amikor egy szögletet a kapust megelőzve csúsztatott a hálóba Javi Garcia.

Az utolsó szűk 10 percre teljesen beszorultak Lampardék, sorra vagdosták ki az íveléseket, így történt a 93.-ban is: a kifejelt labdát a csere Raúl Meireles megszerezte a hezitáló Aimar elől, közel 60 métert sprintelt vele, majd 17-18 méterről kegyetlenül a bal felsőbe vágta. A portugál exportós ütötte ki a Benficát, aminek hősies játéka végül nem hozott eredményt.

A vendégeket dicséri, hogy számra pontosan ugyanannyi jó passzt adtak, mint a Chelsea - 395-395 - és 50 százalékban náluk volt a labda.

Végül persze mindez semmit nem ért, a Chelsea mehet a Barcelona ellen az elődöntőbe.

A Real-Apoel már 3-0-ás hazai előnyről indult, és az első félidő magabiztos 2-0-lal ért véget. A Madrid a Sahin-Kaká-Granero-Altintop-középpályával állt fel, de természetesen a ciprusiak ellenük is tehetetlenek voltak. C. Ronaldo három méterről belsőzött, Kaká viszont 22 méterről óriási gólt csavart, olyat, mint régen a Milanban sokszor.

A 75. percben váratlanul Manduca remek akció végén higgadtan a hosszú alsóba helyezett, majd a ciprusiaknak a 2-2-höz is volt helyzetük, de kihagyták.

Újra jött viszont C. Ronaldo, és szezonbeli első, igen szenzációs szabadrúgásgólját lőtte, majd egy Callejón-gól után Solari talált be büntetőből a vendégeknél. A végeredményt a sérülésből visszatérő Di Maria állította be öt perccel a vége előtt, zseniálisan nyeste be a kapus fölött.

A Real magabiztosan, 8-2-vel zárta a BL-negyeddöntőt, a négy között a Bayern Münchennel játszik.

Mourinho a Reallal is BL-t nyerne

José Mourinho, a Real Madrid vezetőedzője kitölti a szerződését a spanyol klubnál. „Még két évem van hátra és sohasem mondtam, hogy korábban elmennék” - nyilatkozta a portugál a Corriere della Sera című olasz napilapnak.

Mourinho a terjedelmes interjúban kifejtette, hogy edzőként hármas célt tűzött ki maga elé: „Az egyedüli tréner szeretnék lenni, aki három különböző csapattal nyerte meg a Bajnokok Ligáját. Továbbá, aki három együttessel volt első a világ három legnehezebb (Anglia, Olaszország, Spanyolország) bajnokságában és végül, de nem utolsósorban, a nem túl távoli jövőben egy szép eredményt szeretnék elérni hazám válogatottjával.”

Mourinho BL-győzelemre vezette az FC Portót és az Internazionalét, a Porto mellett bajnokságot nyert a Chelsea-vel és az Interrel. A Real Madriddal jelenleg biztosan vezeti a spanyol bajnokságot, és jó esélyük van arra, hogy bejussanak a BL elődöntőjébe